Tesettür Giyimde Son Trendler

09 Aralık 2019
Tesettür Giyimde Son Trendler

2019-2020 sonbahar-kış sezonunda gardıroplarımız yenileniyor ve kadınlar son trend parçalarla şık kombinler yapmaya hazırlanıyor. Gelin öncesinde trend nedir? Birlikte göz atalım.

Trend, eğilim, moda akımı en basit tanımıyla herhangi bir şeye fazla ilgi duyulmasıdır. Moda trendini ele alacak olursak uluslararası moda merkezlerinin hazırladığı moda eğilimleri(trend) doğrultusunda bizlere sunulan öngörülerdir. Peki bu trend öngörüleri bize nasıl ulaşır? Elbette New York, Milano, Tokyo, Paris gibi kentlerde her yıl düzenlenen moda haftalarında dünyaca ünlü markaların görkemli defilelerinde tanıtılan yeni koleksiyonlarda.

Bu koleksiyonları özel davetlerde, sinema ve konserlerinde kısacası şov dünyasında giyen dünyaca ünlü sanatçı ve şarkıcılarda televizyon, internet gibi yayınlar vasıtasıyla daha sık görürüz. Birçok ulaşılabilir marka bu trend öngörüleri hazır giyim sektöründeki ürünlere dönüştürür. Ve böylece biz alıcılara ulaştırmış olur.

Peki bu sezon tesettür giyimde son trendler nedir? Hangi renkler, hangi kumaşlar, hangi formlar ve hangi desenler trend olacak. Son baharın gelişiyle sezonun trendlerine bakacak olursak; insanlar aynı şeyleri görmekten bıkmış durumda. Kişiselleşmiş ürün giymek istiyorlar. Gelin trend ipuçlarına bakarak tesettür giyimde bizi nasıl bir sonbahar-kış bekliyor birlikte inceleyelim..

Kültürel Karma

Afrika ve hint kültüründen ilham alınan bu trend görünümünde aynı kumaşta birçok desen, yoğun bir doku ve üst üste baskı yöntemi görülebilir. Tesettür giyimde elbiseler, bluzlar ve eteklerde bu trendi görmemiz mümkün.

Katman Kazandırma (Kat Kat Giyim)

Gün içinde bile değişen iklim şartları, bizi ne giyeceğimiz konusunda düşündürüyor. Bu yıl kat kat giyinmek trend. Başka bir deyişle iklim değişikliğine atıfta bulunmak için kat kat giyinerek bir nevi katman oluşturuyoruz.Bir elbisenin üstüne giyeceğimiz delikli bir hırka ile üstüne atacağımız bir şal, bizi bu trend görünümüne sokabilir.

Parlak, Sadelik ve Metalik

Saten ve krepten yapılmış elbiseler, üstler, spor giysi ve takım elbiseler. Bu sezon da devam eden trendlerden metalik renkli kıyafetlere ve aksesuarlara gardırobunuzda yer ayırmanızda yarar var.

Deri Detaylar

Her sezon olduğu gibi yine deri parçalar göz önünde. Belden kemerli elbiseler, deri uzun ceketler, kemerler ve eteklerde hayat buluyor. Doğru kombinlendiğinde tesettür giyimde de modern, avangart ve stil sahibi görünebilirsiniz. Ayrıca kıyafetlerinize havalı bir görünüm kazandırmak isterseniz deri aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Deri çanta, deri bileklik yada deri kemerler modern görünümünüzü pekiştirerek stilinizde fark oluşturur.

Pop-art ve Logo Akımına Devam

Pop-art kısaca popüler sanatın kısaltılmış adıdır. Bir sanat akımıdır. Bu akım sanatçıları, endüstri ürünü artıklarından gazete parçalarına kadar her şeyi kullanmış ve hazır doğa nesnelerini de sanat eseri olarak sunmuştur. Birçok moda tasarımcısının da ilham kaynağı olmuştur. Enerjisi ile pozitif etki oluşturan bu akım da dikkat etmeniz gereken şey aşırıya kaçmamaktır. Logolu eşarplar, baskılı bluz ve tişörtler de size trend bir görünüm kazandırabilir.

Doğal Görünüm

Sade ve abartısız olun! Minimalist, göze çarpmayan detaylar, doğal, sade kumaşlar ve en önemlisi de bu detayları destekleyecek naturel ve sade renklerle yapılmış giysiler. Böyle bir görünüm için birbiriyle uyumlu parçaların seçilerek bir araya getirilmesi çok önemlidir. Sanki üzerinde hiç uğraşılmamış havası yaratacak aynı zamanda tarzınızı yansıtarak sizi stil sahibi yapacak bir görünüm.

Tesettür giyimde en son trendleri kendi tarzınızla birleştirerek daha şık kombinler elde edebilirsiniz. Şık ve modern tarz yakalamak istiyorsanız bu trendleri uygulayabilirsiniz.

Elif Kaçmaz Özcan
Sadecebutik.com Moda Tasarımcısı

saten,krep,deri,logo

Whatsapp Destek - Sadecebutik x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.