Tesettür Giyimde Renk Uyumu

23 Aralık 2019
Tesettür Giyimde Renk Uyumu

Sonbaharın gelmesiyle, genelde yaz aylarında kullandığımız açık tonlar, yerini koyu tonlara bıraksa da, açık tonların enerjisi bizi bu soğuk havaların kasvetinden bir nebze de olsa kurtarıyor.

Bir kıyafeti en güzel gösteren öğelerden belki de en önemlisi o ürünün rengidir. Doğru seçilmiş bir renkle tasarlanmış bir kıyafet profesyonel bir tasarımın en önemli unsurudur. Tesettür giyimde renk uyumu doğru yapıldığında şıklığımızı ve tarzımızı tam anlamıyla yansıtır. Doğru renk, doğru kumaş, doğru doku bir tasarımın olmazsa olmaz unsurlarıdır. Doğru rengi seçmek bazen bizi zorlar. Değişik renklerdeki giysilerimizle aslında görsel olarak kendimizi ifade ederiz. Kullandığımız renklerle bir etki oluştururuz. Ancak çoğu zaman üzerimizdeki renkler bizimle bağdaşmasa bile moda olduğu için o renkleri tercih ederiz. Bazen de o rengin hissettirdiği imajdan hoşlanmayıp rengin farklı tonlarıyla imajlar yaratırız.

Klasik renk ve desenlerin yanında, bu sene bizi nasıl bir renk paleti bekliyor gelin hep beraber inceleyelim..

Gümüş Renkler

Metalik renkler trend olmaya devam ediyor. Özellikle gümüş yükselişte. Aydınlatmanın ve yansımanın rengidir gümüş. Aynı zamanda birçok renkle de uyumludur. Rahatlatıcı, sakinleştirici ve arındırıcı etkileri vardır.

Batik Boya

70’ler ve 80’lerin vazgeçilmez trendi bu yılda ön planda. Moda dünyası, adeta geçmişe dönüş yaşıyor. Batik, teknikleri ve boyaları ile bir çok renk uyumunu ve desenini üzerinde barındırır. Siz de özel bir boyama tekniği olan batikle gardırobunuza renk katmaya ne dersiniz? Batik boyama tekniğiyle elde edilen elbiseler, bluzlar ve spor giyimde trend olacağa benziyor. Bizden söylemesi.

Şerit ve Çizgiler

Bluzlar, üstler, elbiseler, ceketler ve aksesuarlarda kendini gösteriyor. Bu hikaye, pijama ve nevresim örgülerinden esinlenilen rahatlığa odaklanarak evin içine ulaşıyor. Düzensiz şeritler, kumaşlarda yumuşak doku, keten malzemeler bir nevi vintage tarzı bir görünüm. Ana teması rahatlık.

Kahve ve Tonları

İş hayatında pek önerilmese de günlük hayatımızda verdiği sakinlik ve rahatlık hissinden dolayı kullandığımız ayrıca çok dikkat çekmeyen bir renktir kahverengi. Kahve ve tonlarıyla uyum yapılırsa ton-sür-ton, kahve ve diğer renklerle( mavi, bordo,turuncu, pembe) uyum yapılırsa tarzımıza daha canlı bir görünüm kazandırabiliriz. Kahve ve tonları kışa hakim olacağa benziyor. Ayrıca kot, indigo, dalga baskıları, mermer görünüm, boyanmış gibi görünen kamuflaj desenleri, kot üzerinde boyamalar veya işlemeler de revaçta.

Sizde giysi seçiminizde bu ipuçlarından ilham alabilir ve stilinize adapte edebilirsiniz.


Elif Kaçmaz Özcan
Sadecebutik.com Moda Tasarımcısı

renk,çizgi,şerit,kahve,Fır Fır

Whatsapp Destek - Sadecebutik x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.