Ten Rengine Göre Şal Seçimi

18 Mart 2020
Ten Rengine Göre Şal Seçimi

Şal seçiminizi sadece desenlere, moda ya da trendlere göre değil aynı zamanda ten renginize göre yapmalısınız. Özellikle yüzünüzün güzelliğini ön plana çıkarmak istiyorsanız şal ya da eşarp seçiminde hangi renklere yönelmeniz gerektiğini çok iyi bilmelisiniz. Peki, esmerler, sarışınlar ya da buğday tenliler için şal seçiminde en doğru renkle doğru hangileri? İşte yanıtlar!

Esmer Tenliler İçin Doğru Şal Renkleri

Koyu bir ten rengine sahipseniz yani esmerseniz çok az sayıda şal renginin sizin için uygun olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak esmerlerin diğer ten rengine sahip olanlara nazaran daha şanslı olduğunu belirtebiliriz. Seçebileceğiniz renk tonlarının sayısı bir hayli fazla ve dolayısı ile kombin hazırlarken renk uyumu yakalamanız sizin için daha kolay olacak. Esmerlere en uygun şal renklerini hemen listeleyelim!

Toz pembe

Bebek mavisi

Eflatun

Yeşilin açık tonları

Buğday Tenliler İçin Doğru Şal Renkleri

Buğday tenli olanların eşarp ya da şal seçiminde biraz daha dikkatli olması gerekiyor. Ten renginiz ile uyumlu bir şal rengi arıyorsanız rotanızı yönetebileceğiniz renk sayısının çok fazla olmadığını belirtelim. Özellikle beyaz, krem ya da bej rengi gibi çok açık renk tonlarından uzak durmanız gerekiyor. Çünkü bu renk tonları yüzünüzün olduğundan çok daha solgun görünmesine sebebiyet verebilir. Rotanızı çevirmeniz gereken renkler ise şöyle:

Mavinin her tonu

Lila

Pembe

Lacivert

Sarışınlar İçin Doğru Şal Renkleri

Sarışın olanların en çok dikkat etmesi gereken unsur ise çok iddialı ve parlak renk tonlarından uzak durulması olacak. Örneğin parlak kırmızı sizin için ideal bir renk değil. Çünkü yüzünüzün gölgede kalmasına sebebiyet verebilir ve bununla birlikte çok daha ciddi bir yüz ifadesi algısı yaratabilir. Siyah ve lacivert yine şal seçiminde sarışınların uzak durması gereken renk tonları arasında yer alıyor. Peki, sarışınlar hangi şal ve eşarp renklerine yönelmeli? İşte yanıt!

Mercan

Gri

Mavi

Açık turuncu tonları

Koyu sarı tonları

Her ten rengine uygun şal ve eşarp modellerini hemen online sipariş sitemizde inceleyin. En güzel desenleri tükenmeden siz alın!

Whatsapp Destek - Sadecebutik x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.