Sizi Zayıf Gösterecek 5 Giyim Tüyosu

28 Kasım 2019
Sizi Zayıf Gösterecek 5 Giyim Tüyosu

Beğendiğiniz kıyafetleri giymek sizi daha mutlu ve özgüvenli hissettir. Peki beğendiğiniz kıyafetler sizi nasıl gösterir? Olduğunuzdan daha kısa mı yoksa kilolu mu? Ne kadar zayıf ve fit olsakta bir gerçek var ki, o da giydiklerimizin bizi daha zayıf ve güzel göstermesini istememiz. Herkesin vücut şekilleri farklılık gösterir. Başkasında görüp beğendiğiniz bir giysinin sizdeki duruşunu beğenmemiş olabilirsiniz. Hemen endişeye kapılmayın! Bunun için kusursuz olmanıza gerek yok. Yapmanız gereken, vücudunuzu tanımak ve nereyi saklayıp nereyi ön plana çıkarmak istediğinize karar vermek.

Zayıf gösteren giyim tüyoları için kumaş seçimi, renk, model, kalıp, form gibi birçok faktöre de ayrıca dikkat ederseniz, istediğiniz sonuca daha kolay ulaşırsınız. Birkaç giyim hilesi ve pratik öneriler sayesinde, olduğumuzdan daha ince görünmemiz mümkün. Tabi bunu yaparken vücut tipinize uygun olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. Peki sizin vücut tipiniz hangisi? Gelin önce vücut tiplerini tekrar bi gözden geçirelim sonra içeriğimizdeki zayıf gösteren giyim tüyolarından, kendimize uygun olanları uygulayalım.

Yüksek Belin Yükselişi

Son zamanlardaki yüksek bel modası özellikle retro giyim tarzını sevenler tarafından da çok tercih ediliyor. Tabi bilinmesi gereken en önemli detay, yüksek kesim bir kloş etek ya da 70’ler stili bol paça uzun bir pantolonun hem bacak boyunuzu uzun göstereceği, hem de daha ince bir gövde görüntüsü oluşturacağıdır.

Kırık Çizgiler

Eğer üst bölgenizden şikayetçiyseniz, yuvarlak hatlara sahip bir vücut tipiniz varsa, yuvarlak yaka sizi olduğunuzdan daha kısa ve kilolu gösterir. Daha uzun ve zayıf görünmek isterseniz derin V yakalı kesimleri tercih edebilirsiniz. İllede düz kesim bir elbise tercih edeceğim derseniz de uzun bir kolye seçimi de sizi kurtarabilir.

Ceket Seçimi

Elbise, etek, pantolon, tulum.. Birçok giysiyle rahatça kombinleyeceğiniz bir çok ceket modeli mevcut. Peki siz hangisini tercih etmelisiniz? Eğer alt bölgenizden şikayetçiyseniz, V yakalı uzun ve dökümlü bir blazerı, kalça ve basen bölgenizi örtmek için kullanabilirsiniz.

Çizgiler Yükselişte

Model ve kesimin yanı sıra, kumaştaki desenlerde, zayıf gösteren giyim tüyolarında, dikkat etmemiz gereken önemli bir ayrıntı. Yapacağınız dikine çizgili kıyafet seçimi o bölgenin boyunu uzatabilir ve böylece sizi daha uzun ve zayıf gösterebilir. Ve ayrıca; vücudunuzu saran, dar kıyafetlerden uzak durmanızda da yarar var. İnce bir bele sahipseniz, hırka ve elbiselerin üstüne kemer takabilir, dikkati o yöne çevirebilirsiniz. Şal, fular veya atkıları boynunuzdan aşağı sarkıtırsanız, daha uzun ve zayıf görünürsünüz.

Kumaş ve Renk Seçimi Çok Önemli

Daha yumuşak akışkan ve ince kumaşlar, bedeni daha zarif gösterir ve ayrıca koyu renkler, özellikle siyah renk kişiyi olduğundan daha zayıf gösterir. Açık renkli giysilerin üzerindeki kıvrımlar ve gölgeler daha kolay fark edilir. Bu yüzden siyah ve koyu renklerin gölgeleri pek görünmez ve böylece kıvrımlar pek farkedilmez. Biz de böylece ufak görsel hilelerle daha zayıf görünmüş oluruz.

Küçük hileler deyip geçmeyin, zayıf gösteren giyim tüyolarımızla ince görünmenin keyfini yaşayın.

Elif Kaçmaz Özcan
Sadecebutik.com Moda Tasarımcısı

ceket,çizgi,renk

Whatsapp Destek - Sadecebutik x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.