Kış Aylarında Tesettür Elbise Seçimi

17 Şubat 2020
Kış Aylarında Tesettür Elbise Seçimi

Soğuk kış mevsiminde muhafazakar giyim tarzına uygun olan elbise modellerini tercih ederek şıklığınızı koruyabilirsiniz. Kış aylarında tesettür elbise seçimi esnasında dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunuyor. Bu unsurları göz önünde bulundurmanız halinde son derece başarılı tercihler yapabilir ve kış mevsiminde de tesettür giyim tarzına uygun bir görünüm sergileyerek şıklığınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Peki, elbise seçiminde göz önünde bulundurulması gereken unsurlar neler? Hep birlikte mercek altına alalım!

Kalite

Öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken unsurların başında kalite geliyor. Kış mevsiminde olmanız kaliteden ödün vererek kıyafet seçimi yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Üstelik kışlık tesettür elbise modellerinde kalite çok daha fazla önemlidir. Her ne kadar üzerine trençkot ya da pardösü gibi çeşitli kıyafetler giyiliyor olsa da iç mekanlarda elbiseniz ön planda olacak ve bu nedenle kaliteli kumaşlardan hazırlanan elbiseleri tercih etmelisiniz.

Kumaş

Dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da sıcak tutan kumaşlardan hazırlanan elbise modellerini tercih etmenizdir. Böylelikle en soğuk havalarda bile gönül rahatlığı ile dışarıya çıkabiliyor, işe gidebilir ya da sosyal aktivitelere katılabilirsiniz. Kış mevsiminde genellikle kalın kumaşlardan hazırlanan elbise modellerini tercih ederken nakışlarla süslenmiş tasarımlara da yönelebilirsiniz. Çünkü kışlık elbiselere nakış süslemeler çok daha fazla yakışabiliyor.

İşçilik

Yine üzerinde titizlikle durulması gereken bir diğer konu da işçilik kalitesidir. Sadece kumaşın kaliteli olması yeterli değil. İşçiliğin kalitesiz olması durumunda seçtiğiniz elbise modellerinin üzerinizde çok şık bir görünüm sergilemesi mümkün olmaz. Bu nedenle işçilik konusunda da kaliteden asla ödün vermemeniz gerekiyor. Kalıpların ve kesimin doğru şekilde ayarlanmış olması çok büyük bir önem taşıyor.

Modaya Uygunluk

Elbise tasarımının yılın modasına ve trendlere uygun olarak dizayn edilmiş olması da dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında yer alıyor. Tesettür giyim modası her yeni sezonda değişiyor ve bu değişim elbise modellerine de yansıyor. Demode bir görünüm sergilememek için modaya ve trendlere göz atarak doğru parçaları tercih etmeniz şıklığınızı bir adım ileriye taşımanız adına önemlidir.

kap,trenç,kaban,ceket

Whatsapp Destek - Sadecebutik x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.