Kep Töreni İçin Tesettür Elbise Seçimi

18 Mart 2020
Kep Töreni İçin Tesettür Elbise Seçimi

Mezuniyet törenlerinde tüm genç kızlar son derece şık görünmek ister. Özellikle mezuniyet törenlerinde en kalan fotoğrafların hoş bir anı olması, genç kızların bu özel günde son derece şık görünmek istemelerinin nedenlerinden biridir. Bu nedenle kep töreni için tesettür elbise seçimi büyük önem taşıyor. Elbise seçimi yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunu hep birlikte değerlendirelim.

Elbisenin Kumaşına Dikkat!

Öncelikle seçtiğiniz elbisenin kumaşının mevsime uygun olması gerektiğini unutmamalısınız. Mezuniyet törenleri ya da kep atma törenleri genellikle sıcak yaz mevsiminde, haziran ayında gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla seçtiğiniz elbisenin kumaşının yazlık olmasına özen göstermelisiniz. Terletmeyen kumaşlardan hazırlanmış ve tesettür elbiseye seçmeniz durumunda kep töreninde çok daha rahat olabilirsiniz.

Gösterişli Modellerden Uzak Durun!

Düğün ya da nişan gibi çeşitli organizasyonlar gösterişli elbiseleri kaldırabiliyor ama mezuniyet töreni için aynı şeyi söyleyemeyiz. Kep törenlerinde biraz daha sade bir duruş sergileyen elbise modellerine yönelmenizde fayda var. Elbette seçtiğiniz elbisenin yaka, kol ya da etek bölümlerinde çeşitli işlemeler, süslemeler bulunabilir. Ancak çok kabarık etekli ya da dantel ve tüllerin çok yoğun bir şekilde kullanıldığı elbiselerden de uzak durmalısınız.

Çok Renklilik Doğru Seçim Olmayabilir!

Genç kızlar kim, zaman kombinlerinde 3 ya da 4 farklı rengi buluşturmaktan hoşlanabiliyor. Ancak mezuniyet törenlerine çok renklilik pek yakışmıyor. Elbette kombinlerinizin sadece tek bir renk tonunu yansımasından söz etmiyoruz. Ancak olabildiğince eşarp, elbise ve ayakkabı üçlüsünün en fazla 2 renk yansıtmasına özen göstermenizde fayda var. Bu sayede sadelikten doğan şıklığın temsilcilerinden biri olabilir ve güzelliğinizi çok daha fazla ön plana çıkarabilirsiniz. Seçtiğiniz elbisenin ayakkabınız ya da eşarbınız ile aynı renkte olması bu kurallara uymanız için yeterli olacak.

Vücut Tipinizi Göz Önünde Bulundurun!

Tercih yaparken dikkat etmeniz gereken son unsur vücut tipiniz olacak. Vücut tipinize uygun bir elbise modelini tercih etmeniz durumunda zarafetinizi ve güzelliğinizi ikiye katlayabilir, kep atma törenine çok daha rahat bir şekilde katılabilirsiniz. Mezuniyet törenlerine son derece uygun olan tesettür elbise modellerini online sipariş sitemizden temin edebilirsiniz.

elbise,takım

Whatsapp Destek - Sadecebutik x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.